Nie je kontajner ako kontajner

Existujú rôzne typy kontajnerov. Ako prvý zrejme napadne každého klasický kovový odpadový kontajner. My máme namysli jeho plastového bratranca. Kontajnery nevyužívame iba na zber a odvoz veľkoobjemového odpadu. Sú výbornými pomocníkmi aj v skladoch a na dvoroch rôznych firiem. Ako ale taký plastový kontajner vyzerá? Predstavíme si tohto šikovného a silného pracanta. Plastový kontajner sa vyrába z polypropylénu alebo polyethylénu. Svojimi rozmermi je ideálny pre efektívne triedenie a skladovanie v skladoch. tento menší kontajner disponuje nosnosťou až 750 kg. Jeho naplnenie ale nemá vplyv na stabilitu a odolnosť, ktorú si zachováva aj pri dosiahnutí maximálnej kapacity. Štandardné rozmery takýchto pevných plastových kontajnerov sú 1200 x 1000 x 580 mm. Pri týchto rozmeroch nezaberá veľa miesta. Tak s tým už nepohneme…

dobre uložiť sklad je niekedy hlavolam

Aj keď si možno myslíte, že by ste neboli ochotný premiestňovať takýto kontajner, v pomere k jeho sile je ľahký a upravený na jednoduché premiestňovanie pomocou vysokozdvižného vozíka. Manipulácia s ním je preto jednoduchá. Ak vás tieto rozmery neoslovili a ocenili by ste radšej niečo menšie s dobrým výkonom, určite poteší správa, že aj tieto kontajnery je možné kúpiť v rôznych veľkostných prevedeniach. Problémom býva často hygiena. Nie však u týchto kontajnerov. Výrobcovia mysleli nielen na výrobcov materiálov, či tovarov pre automobilový priemysel, ale aj na potravinárov, dokonca aj na pestovateľov. Upravené steny kontajnera sú vhodné na uskladnenie ovocia a zeleniny.

skladujte nielen vnútri ale aj vonku

Potravinové tovary sa ľahko a bezpečne skladujú práve v plastových kontajneroch. Vďačia za to hladkej úprave vnútorných stien, ktorá sa stará o ľahké čistenie a tým aj o vysoké zachovávanie hygienických štandardov. Znečistenie sa na stenách neudržuje ako pri rôznych poréznych verziách. Všade počúvame o optimalizácii. Tak poďme optimalizovať. Kontajnery nie sú totiž iba o výborných skladovacích vlastnostiach ale aj o šetrení. Šetrení miesta na skladovanie a to aj vďaka dobrej stohovateľnosti. Svoj skladový priestor využijete na maximum a možno viac. Stohovateľnosť kontajnerov je úsporná nielen v sklade ale aj v peňaženke. Nielen že dobre rozloží priestor a obsiahne značné množstvo nákladu ale aj šetrí peniaze. Pri prevoze je možné previezť viac v jednej dodávke. Takto distribútor šetrí nielen na palivách ale aj na svojom čase.