Upchatý záchod v domácnosti s deťmi

Vysvetľovať deťom, že sa niečo nemá, je niekedy naozaj ťažké. Napríklad im dať jasne najavo, aby nič nehádzali do záchodu. Budete im pracne oznamovať a ukazovať na praktickom príklade, čo by sa stalo, keby sa spojené nádoby odpadového sifónu keramické misy zaniesli rôznymi predmetmi, a tie sa potom dostali do potrubia, ktoré by upchali, načo si doma pustíte obľúbený seriál Arabela, a všetko bude inak. Prečo práve Arabela? Možno aj vy sa pamätáte, ako v jednom z posledných dielov tohto kúzelného seriálu pre deti a dospelých trpaslíci padali do záchodu a kĺzali sa po odpadovom potrubí, ako na tobogáne.

toaletné papiere

Deti si berú príklady z rôznych zdrojov a aj televízny seriál im môže napovedať, že odpady na záchode sú predsa dostatočne široké, takže tam môžu hádzať, čo ich napadne. A tak sa môže stať, že tam vaše ratolesti vhodia orech, mincu, retiazku, dielik stavebnice, gumovú figúrku, a keď sa tieto predmety potom spláchnu a zachytia v odpadovom potrubí, môže tu vzniknúť nepriepustná zátka.

moderný záchod

Problém je ale v tom, že zátka sa vytvorí napríklad ďaleko od toalety, a vy nemáte žiadnu šancu ju preraziť gumovým zvonom, ten na to jednoducho nestačí. V takej chvíli musíte zavolať inštalatérov na krtkovanie v Bratislave. Inštalatéri pracujú nonstop, je teda možné im o upchatom záchode dať vedieť prakticky kedykoľvek, napríklad aj v noci. Predsa len je záchod potrebný v domácnosti prakticky 24 hodín denne.

Inštalatéri sú vybavení potrebnou technikou, nemusíte mať obavy, že by si nedokázali poradiť aj s vašim záchodom. Možno bude potrebné použiť tlakový čistič potrubia, napojený na externý zdroj vody z cisterny. A pokiaľ bude kanalizácia zanesená aj z iných príčin, môže sa tu uplatniť aj mechanická frézovacia hlavica. Každopádne neprepadajte panike a dajte inštalatérom príležitosť, nech preukážu, čo dokážu, a že sú majstrami svojho remesla, o tom nepochybujte.