Začiatok podnikania jednoducho s ready made predajom

Ak sa chystáte podnikať, ale nechcete strácať čas s byrokraciou, máme pre vás skvelé riešenie. Na trhu existujú takzvané ready made spoločnosti, ktoré sú ideálne pre začiatok podnikania. Namiesto obiehania jednotlivých úradov, zháňania informácií o potrebných náležitostiach pri zakladaní firmy si ušetríte nervy a čas a za prijateľnú cenu zakúpite už „hotovú“ s.r.o – čku. Poďme sa oboznámiť s ready made spoločnosťami trochu bližšie.

Pre začiatok podnikania je potrebné založenie spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o – pod. redakcie). Toto je najčastejšie zakladaný typ spoločnosti. Môžete sa stretnúť aj s inými typmi ako je akciová spoločnosť (a.s.), družstvo, či občianske združenie (o.z.) a iné. Pri ready made firmách túto časť môžete preskočiť. Stačí si zvoliť na stránke jednotlivé možnosti (ako vidíte nižšie) a všetko ostatné bude zariadené za vás.

ready-made-podnikanie-biznis1

Ako si vybrať ready made firmu:

– Vyberiete si z troch krajín – Maďarsko, Slovensko a Česko.
– Ďalej si zvolíte typ spoločnosti.
– Volíte si, či budete platiteľ DPH, alebo nie.
– A nakoniec si zvolíte stav spoločnosti. Tie sa delia na novozaložené firmy na predaj s DPH a firmy s históriou.

ready-made-podnikanie-biznis

Čo je ready made firma?

Ready made firma je už existujúca firma rôzneho typu, ktorá zanikla, ale bola poskytnutá pre ďalšie využitie iným začínajúcim podnikateľom. Nazývame ju ready made spoločnosť s históriou. Druhým typom je spoločnosť založená ako ready made spoločnosť a teda je bez histórie. Je novovzniknutou spoločnosťou.

Ak nechcete zakladať firmu s fyzickým sídlom a chcete ušetriť peniaze ešte viac, je pre vás vhodné zakúpenie virtuálneho sídla. Poplatok je veľmi nízky, cca 10€ za mesiac. Cena závisí od lokality. Okrem výhodnej ceny získate aj zriadenie poštovej schránky. Takto si dokážete znížiť svoje fixné náklady vašej virtuálnej kancelárie.

Výhody ready made spoločností

Ak už firmu máte, ale potrebujete ju predať za dobrú cenu a ponúknuť ju pre ďalšie podnikanie, či máte nejaké otázky, možete sa informovať aj na webe.