Hand made – podnik budúcnosti

Kedysi sme tradičným výrobkom a prácam hovorili remeslá. Dnes ich označujeme ako hand made produkty. Práve originálne výrobky zažívajú boom. Jeden čas sme od tradičných remesiel upustili a zvolili sme si pohodlnejší spôsob života – konzumný. Čo sme chceli, vedeli sme si kúpiť v obchode za rohom. Dnes je ale všetko inak a my sa opäť sústreďujeme viac na kvalitu kupovaných produktov ako na lacnú cenu a dostupnosť na pár krokov. Je ale pozitívne vidieť, ako sa vraciame k remeselným prácam. Háčkovanie a pletenie nie je iba záležitosťou babičiek. Dôkazom sú rôzne kurzy, školenia a v neposlednom rade obchodíky, v ktorých svoje výrobky ponúkajú mladšie ale aj staršie dámy a slečny.

hand made kozmetika patrí k tým obľúbeným

Ich práca je precízna a prepracovaná. A práve vážnosť s akou si dajú záležať na výrobe je to dôležité. Kvalita je na prvom mieste, tá zabezpečí aj dlhšiu odolnosť materiálu a teda aj možnosť dlhšieho používania. Pletené hračky, odevy, doplnky – kabelky a iné, doplnky do domácnosti – skrátka čo Vás iba napadne. To isté platí pri odevníctve či šperkárstve. Fantázii sa medze nekladú a tak máme nielen pri výrobe ale aj pri konečnej forme voľnú ruku. Kvalitné a nápadité prevedenie je znakom dobrej značky. Práve z tohto dôvodu si niektoré šikovné hand made predajkyne dokážu zarobiť aj niekoľko stoviek eur mesačne. 

ručné práce dnes dokážu byť výnosným koníčkom

Čím viac vie človek o tom, aké je dôležité byť zdravým, tým viac sa o seba a svoje telo stará. Dôkazom je aj nespočetné množstvo hand made kozmetiky. Od začínajúcich rodinných značiek po domáce výrobky. Na výber máme z kategórií ako sú kozmetické vody, krémy, make – up či drogeristický tovar. To, že sa vraciame späť k prírode a uvedomujeme si jej dôležitosť, je vidieť hlavne na zvýšenom dopyte po bylinných mastiach, tinktúrach, výluhoch alebo kapsuliach. Ručne šľahané, miešané a starostlivo navážené prísady tvoria súčasti receptúr bylinných preparátov.