Zneužitie fotografií na internete

Online priestor na internete nám síce pomáha ku každodennému životu, no tak jednoducho nám ho môže aj zničiť. Teenageri si neuvedomujú veľakrát, čo im všetko hrozí, ak sú neustále pripojení na internete a sociálnych sieťach. Riziko zneužitia je veľmi veľké. Zneužitie osobných údajov jej nezákonné a malo by sa proti tomu bojovať. Mali by sme pocítiť bezpečie, práve na internete. Mnohokrát sú naše citlivé osobné údaje u niekoho, koho ani len nepoznáme a v živote sme ho nevideli. Mladé dievčatá by si mali dávať pozor a neveriť hocijakým mužom. Za chlapcov, ktorý ich očaril, sa môže ukrývať starý úchylný dedko, ktorý sa ich snaží nalákať na rôzne sexuálne aktivity a činy.

podvodníci

Mnohé mladé dievčatá posielajú svoje nahé fotky alebo fotky v spodnom prádle cez internet neznámemu chlapcovi. Ani len netušia, čo sa môže potom udiať. Ich fotografie, ktoré poskytli len svojmu novému kamarátovi, môžu visieť na každej jednej internetovej stránke a oni pocítia pocit hanby. V škole sa na ne budú pozerať s odstupom a nechuťou, a budú od nich odvracať oči. Naopak, chlapci v škole si z nich môžu začať uťahovať a chcieť po nich potom sexuálne služby. Mnoho mladých dievčat naletí takémuto podvodníkovi veľmi ľahko a jednoducho. Najprv sa im to zdá, len ako zábava, no potom už je neskoro. Uvedomia si to až o pár hodín. No, za ten čas, už podvodník rozpošle všade ich fotografie v spodnom prádle. Nečudujme sa, že sa takéto veci dejú neustále. Podvodníkov stále pribúda a my môžeme očakávať, že ten druhý človek, ktorý pôsobí tak príjemne a navyše aj pekne vyzerá, nemusí byť skutočný.

sociálne siete

Preferujme osobné stretnutie niekde na kávičke a dôkladne spoznajme toho druhého. Až potom sa odhodlajte na fotografie v spodnom prádle, ktoré môžete urobiť pre radosť svojmu skutočnému chlapcovi, ktorého ste dôkladne spoznali. Podvodníci používajú hlavne sociálne siete alebo rôzne zoznamky. Tam nájdu potrebných ľudí, ktorých môžu buď obrať o peniaze alebo docieliť, aby sa im dievčatá odhalili. Majme trošku tajností na našom tele a neposkytujme takéto fotografie cudzím ľuďom. Tak sa ochránime pred zneužitím.