Práca z domu

Práca je základom pre zdroj prímov každého. Peniaze síce nie sú všetko – ale k životu ich rozhodne potrebujeme. Nájsť si teda zamestnanie je mimoriadne dôležité. Možností ako pracovať je hneď niekoľko. Niekto je večný hľadač tej správnej práce, niekto v jednom zamestnaní vydrží niekoľko desiatok rokov. Ako si ale vybrať to pravé… Keď si to tak zhrnieme: deň má 24 hodín, z toho 8 hodín v priemere spíme. Ostáva nám teda 16 hodín, z nich cestujeme a pripravujeme sa do práce zhruba hodinu a v priemere pol hodinu nám trvá cesta z práce domov. Skončili sme teda na 14 a pol hodinách času. Z tohto denného času osem hodín strávime priamo v práci. To predstavuje väčšiu časť nášho dňa. Je preto na mieste, aby sme sa porozhliadli po práci, ku ktorej budeme mať aspoň malý vzťah. Inak sa práca môže stať doslova utrpením. Chodíme do nej predsa každý deň. 

ak môžete pracovať online, pracovať môžete z akéhokoľvek miesta

Pracovať môžeme na pracovisku, na ktoré dochádzame. Ale aj priamo v teréne – to platí pri mobilných službách, terénnych službách či aktívnom predaji alebo sprievode. Je tu však aj práca z domu – ľudovo povedané. Pri hľadaní práce často narazíme na pojem home office. Je to označenie pre domácu kanceláriu – teda možnosť pracovať z domu bez potreby dochádzania na pracovisko. Je veľkou výhodou vyhnúť sa rannej špičke a poobednému zhonu pri odchode z práce. Môžeme si teda ušetriť nemalé peniaze za dopravu a koniec – koncov aj vlastné nervy.

práca z domu môže priniesť buď dobrý zisk, alebo sklamanie. Záleží to od Vás

Kto sa snažil v pondelok ráno dostať do Bratislavy či už autom, autobusom alebo vlakom vie, o čom hovoríme. Pracujete z pohodlia domova a po ruke máte všetko potrebné. Napriek tomu má ale práca z domu aj svoje nevýhody. Jednou z nich je pohyblivá platová zložka. To znamená, že pre väčšinu prác ponúkaných formou home office fungujete na báze výkonu. Nemáte výsledky – nezarobíte. Je teda potrebné si dopredu rozmyslieť, či sa aj v domácom prostredí dokážete plne sústrediť a motivovať k dobrej práci. Ak si neviete vyčleniť čas výhradne na prácu, alebo by Vás niekto opätovne pri práci rušil, je viac ako isté, že prácou z domu nezarobíte veľké peniaze. Dôležitou je teda motivácia a časový harmonogram, ktorý sa naučíte striktne dodržiavať. Je to o zvyku, kým začiatky sú ťažšie, časom si vypestujete návyk a práca z domu Vám pôjde jedna radosť.